Obratem Vám zašleme průvodce "Kritické chyby, které se často dělají při výběru oken a stínící techniky", kterého si můžete vyžádat kliknutím sem.

logo

Stínící technika

Jaký užitek Vám tedy může stínící technika přinést? Základním známým  účinkem stínění je to, že zamezuje pronikání slunečních paprsků do interiéru budovy a tím zabraňuje jeho přehřívání a oslňování obyvatel.

Podle druhu použitého stínění může být zachyceno až 100 % slunečních paprsků (to například při využití tzv.zatemňujících materiálů).

Použití stínění je však mnohem širší a poskytuje nám službu v otázkách:

- tepelné pohody _ zamezí úniku tepla v zimě a přílišnému přehřívání interiéru v létě

- světelné pohody_ reguluje světlo v místnosti,zamezuje oslnění,zabraňuje odrazu slunečního záření od předmětů v mistnosti a přitom umožňuje vizuální kontakt s prostředím okolo budovy

- zvukové pohody_ snižuje hluk pronikající z vnějšku budovy

- dobré kvality vzduchu_ umožňuje udržení svěžího a zdravého ovzduší, aniž by musela být omezena funkčnost stínění(možnost větrání součastně se stíněním).

Protože veřejnosti je znám především vliv stínění v letním období, bude jistě užitečné zdůraznit jeho vliv právě v období zimním.

V sočasné době, která přináší stále vyšší nároky na energetickou úspornost budov,se navíc ukazuje, že efektivní použití stínící techniky v návaznosti na sofistikované systémy řízení je významným prvkem přispívajícím k úspoře provozních nákladů budov a k vytvoření optimálního pracovního a životního prostředí uvnitř. To je další duvod k promyšlenému přístupu k pořízení stínění do Vašeho obydlí.

 zpět

 

Kde nás najdete?

Kontaktujte Nás ohledně nabídky.